papier drukarka atramentowaFirma Epson w swojej ofercie posiada najwięcej propozycji papierów do drukarek. Typy papieru są w różny sposób klasyfikowane. Opracowuje się je przez producenta w taki sposób, by każdy mógł dopasować papier do swojego sprzętu. W zależności od typu powierzchni mamy papier matowy, lśniący oraz teksturowany.

Papier matowy

Będzie się doskonale nadawał między innymi do wykonywania zdjęć z miękkimi przejściami kolorów, gdzie będą pastelowe odcienie. Matowa powierzchnia jest pozbawiona blasku w związku z czym obraz jest dobrze widoczny pod różnymi kątami. Powłoka w tym rodzaju będzie dobrze rozpraszać światło i wchłaniać tusz. Wydrukowane zdjęcia są odporne na odbarwienie.

Papier lśniący

papier do drukarki atramentowejNadaje się doskonale miedzy innymi do materiałów reklamowych, druku zdjęć z dużym przeniesieniem nasyconych kolorów. Lśniąca powierzchnia sprawi, że zdjęcia będą miały lepszy efekt gry kolorów. Najczęściej stosuje się w nich polimerowe powłoki. Drugą formą powłoki jest mikroporowata, która powstała dlatego, że szukano rozwiązania problemu z wysychaniem tuszu na papierze. Problem polega na tym, że szybkość wysychania tuszu jest tutaj kłopotliwa i nie nadąża z szybkością wchłaniania tuszu w papier. chodzi o to, by nowa powłoka była w stanie zagwarantować, że to wchłanianie będzie odpowiednie i co za tym idzie wysychanie takiego tuszu będzie także przebiegać prawidłowo. Tusz ma wsiąkać przez pory, dzięki czemu będzie szybciej schnął. Taki papier nadaje się także do drukowania tuszami barwnikowymi jak i pigmentowymi. Powłoka pęczniejąca stosowana jest po to, by zmniejszyć wpływ czynników zewnętrznych na obraz. To będzie sprawiało, że nie będzie odbarwień zdjęć pod wpływem powietrza. powłoka jest polimerem, który pozbawiony zostaje porów. Obraz ma być dzięki temu lepiej chroniony przed czynnikami ze środowiska zewnętrznego. Taki papier ma najczęściej powłokę lśniącą i będzie się charakteryzował dobrą jakością wydruków. Drukować na takim papierze można jednak tylko barwnikowymi tuszami.

Papier teksturowany

To papier, który nadaje się przede wszystkim do wykonywania specjalnych nadruków artystycznych, ponieważ ma specyficzną gniecioną fakturę.