Wszyscy wiemy, że recepcja musi być czysta i schludna, goście muszą mieć wygodne i czyste miejsca do siedzenia, a cała atmosfera musi być profesjonalna i elegancka, ale co z samym recepcjonistą?

Rola recepcjonisty jest niezwykle istotna i nigdy nie należy jej pomijać. Ta osoba nie może mieć złego dnia, nie może wyglądać na niezadowoloną i musi być na swoim miejscu przez cały czas, kiedy siedzi przy recepcji. Osoba ta musi mieć dużo cierpliwości. Dlaczego? Obejrzyj poniższy film:

Jak wiele poważnych błędów zauważyłeś na tym filmie? Czy możesz uwierzyć, że recepcjonista może zachowywać się w ten sposób? Niektórzy tak! Czy byłeś kiedyś w biurze i ktoś kazał Ci czekać w dość niegrzeczny sposób? Na tym nagraniu recepcjonista podnosi rękę, aby powiedzieć gościowi, że ma poczekać, gdy pyta o Wi-Fi. No dobrze, może potrzebuje jednej sekundy, aby dokończyć pracę, ale trzymanie ręki w górze to szczyt nieuprzejmości!

Mówiąc wprost, jeśli Twój recepcjonista przejawia którekolwiek z zachowań pokazanych na tym filmie, będziesz tracił klientów szybciej niż sito traci wodę.

Zaprojektowanie eleganckiej recepcji jest łatwe dzięki wielu meblom biurowym do wyboru w Wielkiej Brytanii, ale wybór odpowiedniego recepcjonisty jest najtrudniejszą częścią.

Jakie są Twoje poglądy na ten temat? Zapraszamy do pozostawienia opinii w polu komentarzy poniżej.