Nie ma nic gorszego dla pracownika niż praca na przestarzałym sprzęcie. Niezależnie od tego, czy są to krzesła biurowe, które ciągle się łamią, szafka na dokumenty, która ciągle się rozpada, czy biurko z ogromnym pęknięciem, przestarzałe, zepsute i zniszczone meble i sprzęt nie podnoszą morale i nie tworzą wydajnej przestrzeni biurowej!

Choć to normalne, że firmy chcą oszczędzać i w rezultacie nie chcą wydawać pieniędzy na modernizację, w pewnym momencie wszystko trzeba będzie wymienić. Nic nie trwa wiecznie, nawet najbardziej śpiewające i tańczące biurka dostępne na rynku.

Warto wiedzieć, kiedy nadszedł czas na modernizację. Nie chcesz wymieniać rzeczy zbyt wcześnie, ponieważ będzie to strata pieniędzy, ale nie chcesz też czekać zbyt długo i potencjalnie spowodować uraz u pracownika.

Przyjrzyjmy się kilku typowym oznakom, że nadszedł czas na modernizację biura.

Twoja przestrzeń i meble biurowe nie wyglądają najlepiej

Pierwsze wrażenie jest tak istotne w każdym miejscu pracy, że jeśli Twoje biuro i meble biurowe w nim wyglądają staro i przestarzale, to czas pomyśleć o zastąpieniu ich bardziej aktualnymi, współczesnymi wyborami. Możesz przeglądać meble biurowe online bardzo łatwo i szukać okazji, a także pomysłów na projekt, jak możesz chcieć zmienić cały wystrój. Jeśli zamierzasz dokonać modernizacji, równie dobrze możesz całkowicie ją zmienić i stworzyć imponującą przestrzeń do pracy dla swoich pracowników.

Istnieje również bezpośredni związek pomiędzy wysoką jakością mebli a morale pracowników. Pomyśl o tym z osobistego punktu widzenia - czy chciałbyś pracować w miejscu, które jest ciemne, stare i wszystko jest już nieaktualne? Nie! Chciałbyś pracować w stylowym miejscu, w którym wszystko działa i ułatwia życie. To podniesie morale, zwiększy produktywność, a w rezultacie także zyski.

Twoi pracownicy skarżą się na bóle i dolegliwości

Pewnym znakiem, że konfiguracja biura nie jest już najlepsza, jest sytuacja, w której pracownicy (więcej niż jeden) zaczynają narzekać na powtarzające się bóle, zwłaszcza pleców. To znak, że warto kupić nowe meble biurowe, zaprojektowane w sposób ergonomiczny, aby pomóc pracownikom w wykonywaniu pracy i zapewnić wsparcie dla ich pleców i karku podczas dnia pracy.

Porada dnia: Jeśli prowadzisz firmę w Londynie, masz do wyboru wiele mebli biurowych, które są zaprojektowane tak, aby wspierać ciało, gdy siedzisz przez dłuższy czas. Możesz również pomyśleć o zastosowaniu biurek z regulacją wysokości, które pozwalają pracownikom wstać, gdy chcą na chwilę zmienić pozycję.

Jeśli pracownicy wielokrotnie skarżą się na bóle, lepiej zadziałać wcześniej niż później. Ból pleców, zwykle dolnej części pleców, jest jedną z najczęstszych przyczyn absencji chorobowej pracowników, co nie wpływa korzystnie na poziom wydajności. Jesteś również w pewnym stopniu odpowiedzialny za dobre samopoczucie pracowników podczas ich pracy, dlatego zapewnij im wygodne i pomocne meble biurowe, których potrzebują.

Twoi pracownicy nie mogą współpracować tak, jak by chcieli

Najnowocześniejsze, nowoczesne biura są przyjazne do współpracy. Jest wiele korzyści wynikających z umożliwienia pracownikom pracy w zespołach i dzielenia się pomysłami, aby pomóc w osiągnięciu wspólnego celu. Stworzenie przestrzeni biurowej z podziałem na strefy, np. miejsce do spokojnej pracy i miejsce do współpracy, to świetny sposób na zapewnienie pracownikom możliwości, których potrzebują.

Staromodne projekty biur nie biorą tego pod uwagę i koncentrują się raczej na pojedynczych osobach wykonujących swoją pracę w samotności. Nowe biura w znacznie większym stopniu skupiają się na współpracy i jeśli Twoja przestrzeń na to nie pozwala, jest to pewny znak, że powinieneś pomyśleć o modernizacji i być może włączeniu stref i różnych obszarów dla różnych rodzajów pracy.

Twoje meble dosłownie się rozpadają

To oczywiste, ale wiele osób po prostu skleja zepsute elementy taśmą klejącą i ma nadzieję, że jeszcze kilka miesięcy życia im zostało! Jeśli Twoje meble biurowe mają więcej taśmy niż jest to absolutnie konieczne (np. wszystko!), to powinieneś pomyśleć o wymianie obecnych elementów na wysokiej jakości przemysłowe meble biurowe.

W ciągu ostatnich 100 lat na rynku nie pojawił się ani jeden mebel, który miałby trwać wiecznie, więc jeśli Twoi pracownicy pracują z zabytkowymi biurkami, czas na zmiany. Najnowsze, nowoczesne meble są projektowane z myślą o trwałości, więc także w tym przypadku inwestujesz w wysoką jakość.

Zdarzały się wypadki lub zgłaszano zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Jeśli któryś z pracowników miał wypadek w biurze lub ktoś zgłosił zastrzeżenia dotyczące kwestii zdrowia i bezpieczeństwa w biurze, czas usiąść poważnie i podjąć działania. Jako pracodawca jesteś prawnie zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom bezpiecznego środowiska pracy, a jeśli Twoje biuro stanowi zagrożenie dla zdrowia, możesz narazić na niebezpieczeństwo siebie i swoich pracowników.

Jest to często spowodowane wprowadzeniem do biura nowszych technologii, a przestrzeń po prostu nie jest wystarczająco duża lub nie jest dostosowana do nowego dodatku. Pojawiają się dodatkowe przewody, których nie da się wystarczająco dobrze ukryć. Może się również zdarzyć, że w biurze pojawili się dodatkowi pracownicy i trzeba było wstawić do niego dodatkowe biurka. Zbyt wiele miejsca na jednej przestrzeni oznacza większe prawdopodobieństwo potknięcia się, uderzenia lub upadku. Jeśli istnieją jakiekolwiek obawy lub zdarzenia, które przyczyniają się do powstania problemów związanych z bezpieczeństwem, należy podjąć działania już teraz.

Spada produktywność

Jeśli zauważasz, że Twoi pracownicy nie są już tak wydajni jak kiedyś, musisz zacząć analizować przyczyny takiego stanu rzeczy. Oczywiście może to nie być całkowicie wina biura, ale jeśli przestrzeń biurowa i meble są stare, jest bardzo prawdopodobne, że jest to duży czynnik przyczyniający się do takiego stanu rzeczy.

Wspomnieliśmy już o związku między dobrą jakością mebli a morale, ale może być również tak, że przestrzeń nie jest dostosowana do pracy, którą pracownicy muszą wykonywać. Na przykład, można było dodać więcej biurek dla dodatkowych pracowników, ale oznacza to, że muszą oni wstawać, aby podejść do drukarki i iść dalej. To wszystko sumuje się w ciągu dnia! Może to być również związane z morale, ponieważ biuro nie jest inspirujące, a ponieważ wszystko się rozpada, pracownicy nie czują się doceniani.

Przyjrzyj się wszystkim przyczynom spadku wydajności, ale pamiętaj o tej bardzo prawdopodobnej przyczynie.

Zmieniły się Twoje potrzeby

Firmy stale się zmieniają, a to oznacza, że regularnie pojawiają się nowe technologie. Rozmawialiśmy o dodatkowych biurkach, ale co z dodatkową technologią i potrzebą posiadania dodatkowego magazynu biurowego? Wszystkie te czynniki tworzą ciasną przestrzeń, która nie jest funkcjonalna, nie spełnia potrzeb osób w niej pracujących, a także stanowi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Być może zrezygnowano z drukarek stacjonarnych na rzecz drukarki centralnej, ale jest ona przechowywana poza biurem, ponieważ w samej przestrzeni nie ma na nią miejsca. Być może pracownicy potrzebują większych monitorów, aby wykonywać bardziej dogłębną pracę, a ich biurka nie są wystarczająco duże. Jest wiele potrzeb, które mogą się zmieniać z biegiem lat, ale biuro musi się zmieniać i dostosowywać wraz z nimi. Jeśli tak się nie stało w Twoim biurze, konieczna jest jego modernizacja.

Nie odzwierciedla ono już całości działalności firmy

Etos i cele firmy zmieniają się z biegiem lat, dlatego ważne jest, aby przestrzeń biurowa odzwierciedlała te cele i wizerunek całej marki. Jeśli biuro jest przestarzałe, nie odzwierciedla ich w ogóle. Mówiliśmy już o pierwszym wrażeniu, a jeśli ktoś wchodzi do Twojego biura, zastanawiając się nad współpracą, czy zrobi na nim wrażenie przestarzała przestrzeń, pełna mebli, które trzymają się razem za pomocą wytrzymałej taśmy? Nie. Dlaczego? Ponieważ sądzą, że usługi, które świadczysz, będą również trzymane razem za pomocą tego samego rodzaju taśmy.

Z drugiej strony, jeśli zaskoczysz ich przestrzenią, która jest nowoczesna, elegancka i czysta, pomyślą, że usługi, które świadczysz, to również te trzy rzeczy.

Daj nam znać, co myślisz o modernizacji biura i czy przychodzą Ci do głowy inne sygnały, że zmiana jest wskazana. Biura, które stoją w miejscu i nie idą z duchem czasu, ryzykują, że pozostaną w tyle i zostaną przejęte przez konkurencję. Nie jest to coś, czego nikt nie chce ani nie potrzebuje, a można to łatwo naprawić, wprowadzając kilka nowoczesnych akcentów tu i ówdzie.

Przekaż nam swoje pomysły i nie zapomnij podzielić się nimi na mediach społecznościowych również!