pokój ucznia

Zastanawiasz się, co zrobić, by pokój Twojego dziecka stał się dla niego wymarzonym miejscem do codziennej pracy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, by Twoje dziecko mogło czuć się swobodnie we własnym pokoju. Dowiedz się, jak dostosować pomieszczenie do Twojego młodego ucznia.

Przygotuj odpowiednie pomieszczenie

Pokój Twojego dziecka nie musi być bardzo duży. Ważniejsze, by był przytulny oraz wywoływał w dziecku pozytywne skojarzenia. Dlatego pomyśl o ciekawie pomalowanej ścianie, np. udekorowanej tapetą oraz o interesująco wyglądającej podłodze, która zwróci Twojego dziecka. Bardzo uniwersalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie podłogi panelowej czy drewnianej i pokrycie jej eleganckim dywanem, który łatwo wyczyścić czy poodkurzać.

Dobierz biurko

Nie wiesz, czym powinno wyróżniać się biurko dla Twojego dziecka? Przede wszystkim zwróć uwagę, czy biurko, które chcesz kupić jest zbudowane w odpowiedni sposób. Pisząc "odpowiedni sposób" mamy tu na myśli to, czy biurko jest dostosowane do wzrostu Twojego dziecka, a także po której stronie biurka znajduje się więcej miejsca do pisania. Jeśli Twoje dziecko jest leworęczne niech ma więcej przestrzeni po lewej stronie.

Nie zapomnij o krześle

Dobrze wyglądające krzesło to nie wszystko. Równie ważne jest bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego zanim kupisz fotel do pokoju Twojego dziecka, zastanów się, czy krzesło jest ergonomiczne. Po pierwsze, zwróć uwagę na to, czy fotel jest wyposażony w mechanizmy, które pozwalają regulować siedzenie i inne elementy, jak na przykład podpórki.

Zaaranżuj wygląd biurka

Przygotuj miejsce do nauki dla Twojego dziecka. Wyznacz przestrzeń, na której będziesz trzymać segregatory, półki, a także inne materiały biurowe, takie jak: przybornik na długopisy czy pisaki oraz zszywki. Niech Twoje dziecko uczestniczy w procesie aranżowania biurka. W ten sposób poczuje, że ma wpływ na to, jak będzie wyglądać jego biurko. Poczuje, że to biurko jest naprawdę jego.

Zainwestuj w regały

Żaden uczeń nie da sobie rady bez książek oraz miejsca na nie. Dlatego urządzając pokój dziecka, nie zapominaj również o tym, by zaopatrzyć go w odpowiednie półki, na których mógłby trzymać swoje podręczniki, słowniki czy repetytoria. Pomyśl o tym, by zapewnić Twojemu dziecku miejsce na jego dokumenty i inne przedmioty szkolne.