papier pocztówkowyProducenci papieru do drukarek zdecydowali się wprowadzić do swojej produkcji różne rodzaje, tak by zadowolić wszystkich klientów, których potrzeby są oczywiście mocno zróżnicowane. Można wymienić kilka różnych papierów do drukarek, które obecnie są produkowane:

 

Papier termotransferowy – to specjalny papier, który nadaje się do naprasowania na koszulkach, będzie przeznaczony do wykorzystania w drukarkach laserowych albo innych, które do drukowania również wykorzystują wysoką temperaturę.

Papier artystyczny - jeśli chce się wydrukować jakiś ładny obraz, reprodukcję czegoś znanego to można wykorzystać taki papier, który może być bawełniany albo poliestrowo bawełniany i wykonany będzie z masy papierniczej. Dzięki temu wydrukowany obraz będzie doskonale upodabniał się do oryginalnego. Taki papier znaleźć można w ofercie firmy Epson.

Papier pocztówkowy – jeśli chce się drukować zdjęcia, albo coś komuś wysłać w formie pocztówki to taki papier będzie najlepszym rozwiązaniem.

Papier wizytówkowy - to papier niezwykle elegancki, który oferowany jest między innymi przez firmę Canon, której oferta w tym względzie jest doskonała. Może on mieć również formą fakturowanego papieru, który będzie w różnych kolorach i o różnej grubości. Nadaje się doskonale do tego, by drukować na nim wizytówki.

papier samokopiującyPapier samoprzylepny - nadaje się między do oznakowania płyt. Można go nalepić niezależnie od miejsca, przygotowany ze specjalnym klejem

Papier magnetyczny – to papier, który ma magnetyczny podkład i dzięki niemu można między innymi tworzyć magnesy na lodówkę. Znajduje się w ofercie firmy Regulus.

Papier samokopiujący - to ważny rodzaj papieru, który nadaje się do stosowania w biurach, ponieważ dzięki niemu tworzy się arkusze, które będą się samokopiować przy wypisywaniu. Znajdziemy go w ofercie firmy Xerox